
Уроки інформатики
Тема: Розв’язування задач методом поділу на підзадачі
Зазвичай, коли вирішують якусь конкретну задачу, її розбивають на більш дрібні задачі-завдання, що в свою чергу або відбуваються одна за одною, або викликаються по мірі потреби.
Припустимо, наша задача полягає в створені малюнока. Спочатку ми маємо визначити, що саме потрібно намалювати (будинок, дерево, сонце тощо), та скласти алгоритм малювання кожного предмета окремо. Це і буде розподіл складної задачі(малювання загального малюнка) на прості задачі(малювання кожного предмета окремо)
Отже, складні задачі подають у вигляді послідовності окремих підзадач.
Опис кожної підзадачі також може здійснюватися з використанням трьох базових алгоритмічних структур:

Таку деталізацію окремих підзадач можна продовжувати доти, поки буде одержано набір команд, кожну з яких зможе виконати обраний виконавець.
У такому разі говорять, що при розв'язуванні задачі використовується метод уточнення алгоритму зверху вниз, або методод поділу на підзадачі.
Опис підзадач у середовищі Скретч реалізують через створення власних блоків.

Щоб створити власний блок у списку груп команд, обирають рожеву групу "Мої блоки".
Переглянь відео, в якому детально показаний приклад створення власного блоку.
Отже, створені блоки в групі "Мої блоки" можна приєднати у потрібному місці до блоків основної програми.
Наприклад, такий блок "Квадрат" як створили на відео, можна використати у програмі для проекту, у якому на сцені будуть малюватись квадрати з різними параметрами.
ЗАВДАННЯ!!!
Перейдіть за посиланням в та створіть спочатку у групі "Мої блоки" блок Квадрт, як показано на відео. Далі створіть проект, де використайте готовий блок для малювання квадратів з межею різної товщини та зеленого кольору.
Зробіть скрін виконаного завдання і відправте його вчителю. Зробіть це ТУТ.
Можна скористатись підказкою, що нижче.
