top of page

УРОК 7-8                           Табличний процесор.   Абсолютні та мішані посилання . Функції в табличному процесорі. Друк

У формулах електронної таблиці можна використовувати різні види посилань на клітинки:

  • відносні (модифікується при копіюванні формули),

  • абсолютні (не модифікується при копіюванні формули),

  • мішані (модифікуються частково).

Щоб посилання було абсолютним, потрібно перед номером стовпця та номером рядка ввести символ $. У мішаних посиланнях символ $ вводиться або перед номером стовпця, або перед номером рядка. Якщо у формулі для посилання на клітинку використати її ім’я, то при копіюванні цієї формули це посилання модифікуватися не буде, воно вважається абсолютним.

ДРУК

Установлення значень параметрів сторінки електронної таблиці для друкування здійснюється на Стрічці елементами керування групи Параметри сторінки на вкладці Макет сторінки або на вкладках діалогового вікна Параметри сторінки цієї групи. Щоб переглянути, як буде виглядати електронна таблиця на папері, потрібно перейти до режиму Попередній перегляд, який установлюється Файл ⇒ Друк. У цьому режимі на вкладці Друк можна додатково налаштувати параметри друкування – кількість копій, вибір принтера, об’єкт для друкування (виділений діапазон, виділені аркуші, усю книгу, окремі сторінки з вказаними номерами), послідовність друку сторінок електронної книги, масштаб тощо. Щоб надрукувати електронну таблицю після узгодження параметрів друку, потрібно вибрати кнопку Друкувати на вкладці Друк. 

Вправа 3.1:

Функції в табличному процесорі

Під час виконання обчислень в табличному процесорі Excel можна використовувати вбудовані функції

У 7-му класі ви вже вивчали вбудовані функції в табличному процесорі та розглядали використання чотирьох з них:

  • SUM – для знаходження суми чисел;

  • AVERAGE – для знаходження середнього арифметичного;

  • MAX і MIN – для визначення максимального та мінімального значення серед вказаних чисел.

Перша з них належить до категорії математичних функцій, інші – до категорії статистичних.

Функція в Excel має ім’я, аргументи та значення.

При записі функції у формулі спочатку вказується її ім’я, а потім у дужках аргументи функції. Якщо аргументів декілька, то вони записуються через крапку з комою.

Так, у наведеній на малюнку  формулі =SUM(В3:В13;K3:K13) використано функцію з іменем SUM, аргументом якої є два діапазони клітинок В3:В13 та K3:K13, а значенням є сума чисел із вказаних діапазонів клітинок. Кількість аргументів функції та їх тип залежить від конкретної функції. Аргументами функції можуть бути числа, тексти (їх потрібно брати в подвійні лапки), посилання на клітинки та діапазони, вирази та інші функції

Снимок.JPG

Результат однієї функції можна використати як аргумент іншої функції. Такі функції називають вкладеними. Наприклад, подана на малюнку нижче функція SUM використовує вкладені функції SIN і COS. Можна використовувати до семи рівнів вкладення функцій.

Снимок2.JPG
Снимок3.JPG
bottom of page