
Уроки інформатики
УРОК 10. Комп'ютерні презентації.
Програмне забезпечення для створення презентацій.
1. Поняття комп'ютерної презентації.
Презентація (англ. presentation) — це процес ознайомлення слухачів з певною темою. Зазвичай це демонстрація, лекція чи промова, з метою поінформувати чи переконати когось.
Мета презентації – популяризація нового твору, товару, виробу чи технології. У бізнесі – це захід, який проводять з рекламною метою, а також щоб залучити нових партнерів тощо.

Слайдові, потокові презентації та 3D-презентації.
Слайдова презентація - набір слайдів до певної теми.
Слайд – це зображення екранної сторінки, на якій можуть бути тексти, малюнки, фотографії, графіки і діаграми, засоби для відтворення звукового інтерв’ю чи відео сюжету та інші елементи.
Слайдові презентації використовують здебільшого для супроводу доповіді. Звукові чи відео ефекти на них не є головними елементами.
Головне завдання розробника слайдової презентації – подання текстових та графічних даних.
Особливість слайдової презентації – інтерактивність: користувач може керувати процесом демонстрування слайдів, показувати їх протягом різних проміжків часу, переходити від одного слайда до іншого в довільному порядку чи призупиняти їх показ.
Якщо звук чи відео є головними елементами в презентації і вона має здійснюватися автоматично, тобто без постійної участі доповідача, то презентацію створюють як потокову.
Потокова презентація – це звичайний відеофільм чи відеокліп, який неперервно демонструють на екрані засобами передачі потокових даних з Інтернету, компакт-диска тощо.
Потокова презентація зазвичай не є інтерактивною. Технічним засобом для її показу може бути не лише комп’ютер, але й відеоплеєр.
Часто слайдові презентації називають статичними, а потокові – динамічними.
3D-презентації – презентації де застосовують тривимірні ефекти.
Їхніми різновидами є візуальні 3D-тури та панорамні віртуальні тури, які сьогодні застосовують найчастіше у сфері реклами. Їх також поділяють на статичні (кадри) та динамічні (відео). Під час демонстрації на плоскому екрані звичайного монітора вони створюють у глядачів ілюзію тривимірного простору.
3D-презентації створюють за допомогою панорамної відеотехніки і 3D-моделювання.
Огляд засобів для створення і показу презентацій.
Для створення комп'ютерних презентацій, їх редагування та форматування, збереження, перегляду тощо призначено програми, які називають редакторами презентацій. Таких програм є багато, наприклад: Microsoft Office PowerPoint; LibreOffice Impress; хмарна альтернатива Microsoft OfficePowerPoint - сервіс для створення презентацій Google Slides. Головна особливість Google Slides в тому, що презентації доступні всюди: зі смартфона, планшета або ноутбука. Щоб надати спільний доступ для перегляду або редагування, достатньо відправити посилання на презентацію колегам або клієнтам. Також часто використовуються такі платформи як Prezi; Canva та інші. Детальніше з інформацією про онлайн-сервіси для створення презентацій можна ознайомитись тут.
(Додаткова інформація: Презентації демонструють на екрані звичайного монітора чи на великому екрані за допомогою спеціального обладнання, яке називають мультимедійним.
Мультимедіа – це поєднання різних форм подання інформації: текстової, графічної, звукової, відео та ін.
Для демонстрації потрібен комп’ютер з приєднаним до нього монітором і звуковими колонками або проектором з екраном чи інтерактивною дошкою. Проектор передає зображення з комп’ютера на екран. Інтерактивну дошку приєднують безпосередньо до комп’ютера. Вона має сенсорні властивості, що дає змогу керувати процесом показу дотиком руки чи указки до екрана дошки. Можна писати на ній під час показу спеціальними олівцями. Важливим засобом є миша. Бездротова миша дає змогу керувати показом, перебуваючи на відстані від комп’ютера.)
Ми будемо використовувати редактор презентацій Microsoft Office PowerPoint, який далі називатимемо PowerPoint.
95% становила частка PowerPoint на світовому ринку презентаційного програмного забезпечення в кінці 90-х, за даними Wikipedia, а кількість користувачів перевищила 500 млн. У квітні 2019 року за допомогою конструктора PowerPoint створений 1 млрд слайдів. Не дивно, що для багатьох слова "презентація" і "PowerPoint" стали синонімами.
Але з середини 2000-х стрімко з'являються життєздатні веб-альтернативи PowerPoint. Вони декларують зрозумілий інтерфейс, максимум готових шаблонів, безкоштовні версії, нові види контенту і інше, але всеж таки PowerPoint є актуальною і на сьгоднійшній день. Опанувавши роботу в ній, ви легко зможете працювати в будьякому іншому додатку і створювати класні, сучасні, актуальні презентаціі.
Отже, Microsoft PowerPoint (повна назва - Microsoft Office PowerPoint) - це програма для створення і проведення слайдових презентацій, що є частиною Microsoft. Історію створення можна почитати у Вікіпедії.
Об’єктом обробки Power Point є файл презентації, який має довільне ім’я та розширення .PPTX. В цей файл входять структурні елементи презентації – слайди разом з додатковою інформацією.
Основні можливості програми:
• створення послідовності слайдів;
• форматування тексту;
• вставляння гіперпосилань;
• вставляння керуючих кнопок;
• сортування слайдів;
• створення ефектів анімації та 3D-переходів слайдів;
• демонстрація презентації.
Пройди тренувальний тест нижче, або перейшовши за посиланням: https://forms.gle/hNXoiTqHHgzy3Eu47